Galeria

Europejska Noc Muzeów już za nami

22 maja 2017
czytaj całość

W 2017 roku Muzeum postawiło na różnorodność. Pierwszy raz pokazaliśmy piękną, misternie wykonaną, zabytkową chorągiew polskiego Bractwa Różańca Świętego w Auberchicourt, a także stuletnią tablicę ostrzegawczą, którą niegdyś stała we francuskim Aniche. 

czytaj całość…

Gra "Statystyczny klucz"

17 października 2016
czytaj całość

W ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki Urząd Statystyczny zorganizował w Muzeum grę zespołową „Statystyczny Klucz”.  Dzieci i młodzież podjęły wyzwanie i mimo zbliżających się wakacji z ogromnym zapałem rozwiązywały matematyczne łamigłówki.
fot. P. Podemska

czytaj całość…

Europejska Noc Muzeuów

25 maja 2016
czytaj całość

Europejska Noc Muzeów już za nami. w przedostatni weekend maja (21/22 maja), miłośnicy nocnego zwiedzania mogli zobaczyć m.in.: unikatowe anglojęzyczne wydanie "Quo vadis" oraz nową odsłonę "saloniku konsula" z wyeksponowanym i specjalnie zaaranżowanym zabytkowym sekretarzykiem. Duże zainteresowanie wzbudziły międzywojenne archiwalia i amerykańska prasa codzienna z lat sześćdziesiątych XX w. W związku z ogromną ilością zwiedzających kabina ciszy, wbrew swej nazwie - wcale nie była taka cicha! A na piętrze,  gdzie prezentujemy wystawę "Upominki w świecie dyplomacji" śmiałkowie przywdziewali ozdobne, egzotyczne szaty!

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego
ul. R. Berwińskiego 4
tel./fax 52 346 23 18