Ambasador Ukrainy w Polsce wpisuje się do księgi gości Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego Ambasador Ukrainy w Polsce wpisuje się do księgi gości Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego

Ambasador Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej Jego Ekscelencja Wasyl Zwarycz z wizytą w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Ukrainy w Polsce Jego Ekscelencja Wasyl Zwarycz z wizytą w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego. Pan Ambasador zwiedził wystawę i zapoznał się z historią jednostki. W naszych zbiorach znajduje się kilkadziesiąt eksponatów związanych z Ukrainą. Obiekty są częścią kolekcji „Upominki w świecie dyplomacji”, którą tworzą pamiątki przywiezione przez polskich dyplomatów z zagranicznych wizyt. Dla Pana Ambasadora to niezwykle intensywne dwa dni w województwie kujawsko-pomorskim. Oprócz wizyty w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego zaplanowano m.in. spotkanie z władzami miasta, społecznością akademicką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, wizytę w punktach pomocy Ukrainie, czy otwarcie „Ukraińskiej półki z książkami” w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy. Warto dodać, że Pan Ambasador objął honorowym patronatem dwudniową konferencję „Kobiety w dyplomacji”, organizowaną w przyszłym tygodniu m.in. przez nasze Muzeum oraz Wydział Historyczny UKW (szczegóły już wkrótce).

Jego Ekscelencji Wasylowi Zwaryczowi dziękujemy za wizytę!